سولات متداول درباره کارگاه‌های مجازی

 • آیا کیفیت کلاس‌های مجازی در حد کلاس‌های حضوری است؟ بله کیفیت کلاس‌های مجازی در حد کلاس‌های حضوری و حتی بیشتر از آن‌ها است که دلیل آن عدم فشردگی و فرصت بیشتر دانشجویان برای یادگیری مطالب آموزش داد‌شده است.
 • چه تعداد شرکت‌کننده در هر دوره می‌توانند ثبت‌نام کنند؟ تعداد شرکت کنندگان هر دوره محدود و در حدود ۱۵ تا ۲۰ نفر است.
 • چرا ظرفیت شرکت‌کننده‌گان هر دوره محدود است؟ کلاس‌های مجازی نیکوپردازش تعاملی است. به این معنی که استاد موظف به پاسخگویی به سولات، چک کردن تمرینات، و رفع اشکال تمرینات عملی دانشجویان است. بنابراین به‌جهت بالا نگه داشتن سطح آموزش و صرف زمان کافی برای هر دانشجو ظرفیت دوره‌ها محدود در نظر گرفته شده است.
 • تاریخ و نحوه‌ برگزاری دوره‌های مجازی چگونه است؟ تاریخ و نحوه برگزاری هر دوره از طریق سایت نیکوپردازش و کانال تلگرام نیکوپردازش اعلام خواهد شد.
 • مدت زمان برگزاری هر دوره چند روز است؟ مدت زمان برگزاری هر دوره بسته به حجم مطالب آموزشی متفاوت و معمولا در حدود ۱۰ روز است.
 • نحوه ثبت‌نام در دوره‌‌های مجازی به چه صورتی است؟ نحوه ثبت نام هر دوره از طریق سایت و کانال تلگرام نیکوپردازش اعلام خواهد شد.
 • آیا جلسات یک دوره در ساعت مشخصی برگزار می‌شود؟ محتوی آموزشی هر جلسه در کل یک روز در دسترس دانشجو است ولی زمان رسیدگی به تمرینات و رفع اشکال ساعت مشخصی است که دانشجو باید در آن ساعت خاص آنلاین باشد.
 • آیا با استفاده از تبلت و یا گوشی هوشمند می‌توان در کارگاه‌های مجازی نیکوپردازش شرکت کرد؟ برای مشاهده محتوی آموزشی و همچنین ارتباط با استاد و رفع اشکال می‌توان از تبلت و یا گوشی‌هوشمند استفاده کرد ولی برای انجام تمرینات عملی استفاده از کامپیوتر ضروری است.
 • سخت‌افزار مورد نیاز برای شرکت در کارگاه‌های مجازی چیست؟ برای شرکت در کارگاه‌‌های مجازی می‌توان از هر سخت‌افزاری که قابلیت اجرای مرورگرهای اینترنت (گوگل کروم و موزیلا فایرفاکس) را دارد استفاده کرد. همچنین برای ارتباط با استاد میکروفن و هدفن نیاز است.
 • پهنای باند مورد‌نیاز برای شرکت در دوره‌های مجازی چقدر است؟ پهنای باند 512Mb/s و بالاتر توصیه می‌شود.
 • آیا شرکت در کارگاه‌‌های مجازی نیاز به نرم‌افزار خاصی دارد؟ برای شرکت در کارگاه علاوه بر نرم‌افزارهای مورد آموزش و یک مرورگر اینترنت (گوگل کروم و یا موزیلا فایرفاکس) به نرم‌افزار خاصی نیاز نیست. در صورت نیاز به سایر نرم‌افزارها قبل از شروع دوره نرم‌افزار مربوطه برای دانشجویان ارسال خواهد شد.
 • آیا برای انجام تمرینات کارگاه‌‌های مجازی استفاده از محیط لینوکس ضروری است؟ بستگی به نرم‌افزار مورد آموزش دارد. بعضی از نرم‌افزارهای علمی فقط  نسخه لینوکس دارند. در‌صورتی‌که نرم‌افزار نسخه ویندوز داشته باشد، استفاده از لینوکس ضروری نیست با‌این‌حال استفاده از محیط لینوکس برای تمام نرم‌افزارهای علمی توصیه می‌شود.
 • در‌صورت نداشتن نرم‌افزار علمی مورد‌آموزش چه باید کرد؟ تمام نرم‌افزارهای علمی مورد آموزش برای دانشجویان ارسال خواهد شد. در صورتی که قادر به نصب نرم‌افزار روی سیستم خود نیستید کارشناس نیکوپردازش از طریق نرم‌افزار teamviewer به سیستم شما متصل شده و نرم‌افزار را برای شما نصب می‌کند. همچنن شما می‌توانید با اتصال به سرور شرکت تمرینات خود را روی سرور شرکت نیکوپردازش انجام دهید.
 • آیا برای نصب نرم‌افزارهای علمی مورد‌آموزش می‌توان از نیکوپردازش کمک گرفت؟ بله، در صورتی که قادر به نصب نرم‌افزار مورد آموزش نباشید کارشناس نیکوپردازش از طریق نرم‌افزار teamviewer به سیستم شما متصل شده و نرم‌افزار را برای شما نصب می‌کند.
 • زمان شروع ثبت‌نام هر دوره به چه نحوی اعلام می‌شود؟ شروع هر دوره از طریق سایت و یا کانال تلگرام نیکوپردازش اعلام خواهد شد.
 • نحوه ارسال تمرینات انجام شده به چه شکلی است؟ برای ارسال فایل‌های تمرینات کابر باید وارد سایت نیکوپردازش شده و از طریق امکانات موجود در سایت فایل خود را آپلود  کند. درصورتی که کابر تمرینات را روی سرور نیکوپردازش انجام داده باشد نیازی به ارسال فایل‌‌‌ها نیست.
 • برای انجام تمرینات عملی روی سرور نیکوپردازش چه باید کرد؟ ابتدا باید یک نرم‌افزار کوچک که برای شما ارسال می‌شود را نصب کنید. سپس می‌توانید به استفاده از نام‌کاربری و رمزی که به شما داده می‌شود به سرور شرکت متصل شوید.
 • برای دریافت گواهی شرکت در دوره چه باید کرد؟ گواهی دوره پس از اتمام دوره به آدرس پستی شما ارسال خواهد شد.
 • هزینه شرکت در دوره‌های مجازی در چه حدودی است؟ هزینه شرکت در دوره‌های مجازی بسته به تعداد جلسات متفاوت و در‌حدود هزینه کلاس‌های حضوری است.
 • آیا می‌توان در حین اشتغال به کار و یا تحصیل در کارگاه‌های مجازی شرکت کرد؟ بله، کاربر می‌تواند در هر ساعتی از روز محتوی آموزشی هر جلسه را مشاهده کند همچنین رفع‌اشکال و ارتباط با استاد در ساعات ابتدای شب انجام می‌شود تا تداخلی در فعالیت‌های کاری/تحصیلی ایجاد نکند. 
 • در هر روز چند جلسه از یک دوره برگزار خواهد شد؟ برخلاف کارگاه‌های حضوری که در هر روز چند جلسه برگزار می‌شود در دوره‌‌های مجازی در هر روز حداکثر یک جلسه برگزار خواهد شد.

در صورتی که پرسش شما در این لیست وجود ندارد، آنرا به صورت کامنت مطرح کنید.

دیدگاه‌ها   

0 #30 حسین حجی آبادی 1396-11-11 19:56
به نقل از ranjbar:
به نام خدا
با سلام و احترام
چون موضوع رساله من عوض شده می خواستم بدونم کارگاه مجازی گوسین کی برگزار میشه تا ثبت نام کنیم

سلام و وقت بخیر

کارگاه مجازی گوسین ۲۸ بهمن شروع میشه و الان هم در حال ثبت نام هستیم.
نقل قول کردن
0 #29 ranjbar 1396-11-08 15:03
به نام خدا
با سلام و احترام
چون موضوع رساله من عوض شده می خواستم بدونم کارگاه مجازی گوسین کی برگزار میشه تا ثبت نام کنیم
نقل قول کردن
0 #28 حسین حجی آبادی 1396-09-27 21:09
به نقل از Seifollah:
سلام
دانشجوی دکتری شیمی معدنی هستم
رساله تحت عنوان شیمی محاسباتی فاز جامد را خواهم داشت آیا این دوره برایم مفید خواهد بود؟؟؟

سلام و وقت شما بخیر

نرم‌افزار کوانتوم اسپرسو برای انجام محاسبات فاز جامد طراحی شده. بنابراین شرکت در کارگاه اسپرسو به شما توصیه می‌شود.

با احترام
نقل قول کردن
0 #27 حسین حجی آبادی 1396-09-27 21:07
به نقل از راحیل یزدانشناس:
سلام...
آیا امکان پرداخت هزینه دوره از طریق اینترنت بانک نیز محیاست ؟

سلام
در حال حاضر خیر. از طریق کارت واریز فرمایید.
نقل قول کردن
0 #26 راحیل یزدانشناس 1396-09-27 17:04
سلام...
آیا امکان پرداخت هزینه دوره از طریق اینترنت بانک نیز محیاست ؟
نقل قول کردن
0 #25 Seifollah 1396-09-24 18:59
سلام
دانشجوی دکتری شیمی معدنی هستم
رساله تحت عنوان شیمی محاسباتی فاز جامد را خواهم داشت آیا این دوره برایم مفید خواهد بود؟؟؟
نقل قول کردن
0 #24 حسین حجی آبادی 1396-09-10 14:31
به نقل از مسعود:
سلام....آیا امکان دانلود و ذخیره فیلم های آموزشی دوره ها پس ازثبتنام وجود دارد یا اینکه فقط در زمان اتصال به سرورهای شرکت امکان مشاهده فیلم های آموزشی وجود دارد؟

سلام
خیر امکان دانلود وجود نداره. ولی شما می تونید مثل کلاس حضوری نت، برداری کنید و یا از محتوای کلاس فیلم و عکس بگیرید.
در کل اگر با روند کلاس پیش برید همون جزوه ای که با ادبیات خودتون می نوسید کافیه. در نهایت هدف از این دوره ها یاددادن مطلبه نه فروش فیلم آموزشی.
با احترام
نقل قول کردن
+1 #23 مسعود 1396-09-10 13:46
سلام....آیا امکان دانلود و ذخیره فیلم های آموزشی دوره ها پس ازثبتنام وجود دارد یا اینکه فقط در زمان اتصال به سرورهای شرکت امکان مشاهده فیلم های آموزشی وجود دارد؟
نقل قول کردن
0 #22 حسین حجی آبادی 1396-07-12 13:11
به نقل از آرزو:
سلام آقای دکتر
وقتتون بخیر باشه. برنامه کلاس های مجازی رو چه زمانی روی سایت میذارید و اینکه تاریخ شروع کلاس ها از کی هست؟

برنامه کارگاه‌های فصل پاییز روی سایت قرار داده شده.
ممنون از توجه شما
نقل قول کردن
0 #21 حسین حجی آبادی 1396-07-12 13:10
به نقل از نجمه:
با سلام و خسته نباشید.کارگاه گرومکس رو میشه دوباره برگزار کنین؟

سلام
بله کارگاه‌ها به صورت فصلی برگزار خواهد شد.
در حال حاضر ثبت نام فصل پاییز شروع شده
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید